Tipy na cesty - Argentina

 1. Hranice - pozemní přechod hranic (vstup i výstup) je bez poplatku. Žádný migrační lístek. Přes hranice se nesmí převážet ovoce, zelenina, maso a nic, co by mohlo obsahovat bakterie.
 2. Hotely - cena pro dva 20-30 dolarů/pokoj většinou compartido (společná sociálka).
  Dá se smlouvat, zvláště na více nocí. Ubytování ve větších a turističtějších městech levnější, než ve vesnicích, či menších městech, kde není taková konkurence.
 3. Stanování – v Argentině je spoustu kempů, zvláště v patagonská oblasti, ale dá se spát i na divoko (patagonská oblast). V NP se na divoko stanovat nesmí, ale jsou zřízena místa na rozdělání stanu.
 4. Doprava – autobusová doprava příměstská cenově jako v ČR, dálkové linky drahé – obzvlášť v turistických místech. Ve většině měst je třeba koupit na bus MHD elektronickou kartu, nedá se platit hotově. Zeptejte se cestujících nebo lidí na zastávce, zda vám jízdu nezaplatí kartou a ukažte jim peníze, že jim zaplatíte, jsou ochotní.
 5. Stopování – na hlavních i vedlejších tazích se stopovat dá (1/2 – 4 hodiny). Na silnici jako „ruta 40“ poměrně obtížné stopování. V Patagonii dost fouká, doporučuji bundu i pláštěnku proti větru.
 6. Jídlo – restaurace drahé. Supermarkety cenově jako v ČR a k dostání vše.
 7. Bankomaty – bankomaty jsou všechny zpoplatněné (cca 6 dolarů). Dá se vybrat pouze 2000 pesos (cca 3200 Kč). Doporučuji si přivést dolary, případně jedoucí z Chile – chilská pesa na výměnu. POZOR při výběru – jakmile se vám na obrazovce napíše, že výběr bude zpoplatněn xx pesos, NEDÁVEJTE volbu „neakceptuji“. Tím sice stornujete výběr, ale i tak zaplatíte daný poplatek!!! Následně se situace řeší se svojí bankou v ČR.
 8. Ve větších městech v centru (centrální park) a u terminálu free wifi.
 9. Lékařské ošetření je v Argentině ZDARMA i pro cizince.