Neznámá pouť známou Asií

  1. Cena: 100/350,- Kč
  2. Vydáno: 2015
  3. A5, brožovaná, 307 stran, barevné fotografie
  4. ISBN 978-80-7453-651-9

Po návratu z Asie v roce 2012 jsem na sepsání knihy ani nepomyslel. Spíše jsem chtěl napsat pár příběhů, které bych vyvěsil na svůj web vtrampu.cz. Nějak moc jsem se ale ponořil do psaní a z několika strá nek se stávaly desítky a nakonec stovky stran, kterých mi bylo zase líto, jen tak dát na internet, kde by je stejně nikdo nečetl z důvodu jejich rozsáhlosti. Po skoro třech letech psaní a kontrolování jsem měl sepsáno téměř 300 "A5" stránek a napadlo mě, zda by nebylo vhodnější tyto listy pustit z počítače na svobodu. Do tištěné knihy a tím definitivně uzavřít kapitolu zvanou "Asie".

Samotný rukopis pojednává převážně o cestě po jižní a jihovýchodní Asii. Celá cesta vedla z České republiky přes Balkán, Blízký východ, Indii, Himálaj, až po státy v Indočíně. Kniha není brána jako průvodce nebo naučná literatura, ale je psána s humorem spíše jako dobrodružná cesta přes země a krajiny odlišné od naší země, se zajímavými postřehy místních obyvatel a tamní kultury. Důvodem je ukázat čtenářům, kteří se těchto končin obávají, že země jako Pákistán, Indie, Írán nebo Kambodža nejsou jen chudé země s potencionálním nebezpečím, ale že v nich žijí slušní lidé, kteří ze všech sil pomáhají poutníkům, a dá se s nimi zažít spousta srandy. Prostě ukázat i světlejší stránky těchto zemí, než je líčí média.

Kniha je určena nejen cestovatelům, ale lidem od 15 let, kteří se chtějí zasmát a přečíst zážitky z jiných zemí. Je líčena s humorem, takže i smutnější a tragičtější pasáže jsou nakonec spíše úsměvné.

Ukázka z knihy

Indické Vánoce

Objednávka

Knihu si můžete zakoupit na eshopu vydavatele Nová Forma za cenu 350,- Kč + poštovné a balné.
Další možností je objednat si ji v pdf jako eknihu přímo u mě na emailu tomas@vtrampu.cz, pak bude cena 100,- Kč.